Bine ai venit! Contul meu

Cosul meu
( 0 produse )
Nu aveti niciun produs in cos!
0 Lei Total(0):

Cautare intuitiva ?

Cauta masina dupa tip motor, cod motor, model auto, caroserie, etc.

Cautare selectiva ?

Producatori - Ulei Transmisie

Agip

Aral

Castrol

Elf

Motul

Opel (GM)

Ravenol

Total Oil

Valvoline

Vascozitate - Ulei Transmisie

ATF

STF

75W

75W140

75W80

75W85

75W90

80W90

85W140

85W90

Sterge filtre

Ulei transmisie Ravenol STF 1L

Producator Ravenol
Cod produs
8601
Ulei transmisie Ravenol STF 1L

Ulei pentru transmisie Ravenol STF (Synchromesh Transmission Fluid) 1L


Ravenol STF (Synchromesh Transmission Fluid) este un lichid de transmisie full sintetic, fabricat pe baza de uleiuri sintetice de inalta calitate, avand in componenta si un pachet special de aditivi si diferite tipuri de inhibitori, asigurand astfel functionarea optima a transmisiei.

Este destinat utilizarii in special in transmisiile manuale ale producatorilor GM si Chrysler, garantand buna functionare si protectie maxima anti-uzura indiferent de modul de operare.

Nu se recomanda utilizarea in osiile hipoidale posterioare de viteza sau cu alunecare limitata.

Asigura o stabilitate termica excelenta, capacitati bune de lubrifiere chiar si la temperaturi joase si protectie impotriva uzurii.
 


Aprobari:
Chrysler MS-9417
Chrysler MS-9224
Chrysler MS-4874464
Chrysler MS-4874465
General Motors 12345349
General Motors 9985648
General Motors 1052931
General Motors 12377916
General Motors 9985535
General Motors 12345577
General Motors 9986100



Fabricat in Germania.
Poza este informativa. Pret/bucata.

 

Producator
RavenolPagina producator 55 Lei intreaba operator

 

piese auto opel transport gratuit
Transport gratuit in Bucuresti,
 
la o comanda minima de 399 lei cu TVA.
Vezi detalii in  rubrica "Livrare si garantie"
-Preturile contin TVA. Produsele aflate in promotie sau la pret special, se vand in limita stocului disponibil.
-
La modul general, in acest domeniu de piese auto, calitatea produselor se reflecta in pretul lor. Un pret mic nu inseamna intotdeauna o achizitie buna, ci tocmai invers !!!
-Inainte de a cumpara produsul/ele dorit/e, asigurati-va ca stiti ce cumparati. Sunt multe situatii in care piesele auto se pot comercializa numai dupa o identificare dupa seria de caroserie, in cataloage auto dedicate.

-Daca intampinati dificultati in alegerea autoturismului sau produsului dorit, suntem aici sa va ajutam. Este suficient sa trimiteti un sms la 0721883855, sau sa completetati o cerere de oferta si operatorii nostrii de vanzari vor crea oferta si/sau comanda de piese auto pentru masina dvs.
Comenzi Telefonice :  Call Center - 021.9192 - Apel cu tarif normal
Tel fix.- 0372.933.444

SMS - 0721883855
 

Spune-ne opinia ta despre acest produs!

Admin

Va asteptam cu pareri si comentarii despre Ulei transmisie Ravenol STF 1L

Opinia ta conteaza!

*Va rugam introduceti raspunsul la intrebare

Nr.MarcaMotorizare
1Uleiuri auto si aditivi Ulei transmisie
   


Call Center
021. 9192
Apel cu tarif normal

***

09.00 - 18.00 (Luni-Vineri)